Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100613 Library:100505 in /home/udrugasv/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1508
B.hive Projekt - Udruga Svjetlo

Provedba projekta „B.hive: ujedinjene organizacije civilnog društva za razvoj ljudskih potencijala“ započela je 23. listopada 2013. godine u sklopu programa dodjele bespovratnih sredstava „Lokalne inicijative za poticanje zapošljavanja“ iz ESF Operativnog programa Razvoj ljudskih potencijala. Na provedbi projekta, uz nositelja „Eko-Zadar“, udruge za promicanje ekološke proizvodnje hrane, zaštite okoliša i održivog razvoja kao partneri sudjeluju i Zadarska županija, Grad Zadar, Hrvatski zavod za zapošljavanje – područni ured Zadar, Javna ustanova Agencija za razvoj Zadarske županije ZADRA NOVA te Centar za društveno-humanistička istraživanja.

Projekt traje 20 mjeseci te mu je ukupna vrijednost 187.358,07 EUR, od čega Europska unija iz Europskog socijalnog fonda financira 93,92%, tj. 175.968,07 EUR. Projekt je podržala Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva kroz osiguranje sredstava za međufinanciranje u iznosu od 200.000,00 HRK.

Glavni cilj:
Osnažiti ulogu organizacija civilnog društva u poticanju rasta zapošljavanja i razvoju ljudskih potencijala u Zadarskoj županiji

Specifični ciljevi:

  • Podizanje kapaciteta udruga u Zadarskoj županiji kroz osnivanje Saveza udurga, stručnog osposobljavanja zaposlenika Saveza i edukacije članova udruga
  • Promocija stjecanja novih znanja i vještina kroz volontiranje u svrhu povećanja konkurentnosti nezaposlenih na tržištu rada

Aktivnosti:  

1. Osnivanje Saveza udruga
2. Pružanje četiri tipa usluga udrugama s područja Zadarske županije
3. Edukacija članova udruga
4. Uključivanje volontera u rad udruga

Kontakt osobe:

Taida Garibović
MSc. Ekologije krajobraza i zaštite prirode
Voditeljica projekta
taida.garibovic@gmail.com
098/449 371

Aćim Pavić
Asistent voditeljice projekta
acim.pavic@gmail.com
095/847 8529

Kontakti za informacije o projektu:
b.hiveproject@gmail.com

Link: Zajednica udruga “Centar nezavisne kulture”

Poveznice:
Strukturni fondovi
Europski socijalni fond
Ljudski potencijali

European_Union 
fondovi_logo
esf_logo